Tepalas varikliui
TOYOTA
CARINA (TA4L, TA6_L) Filtrai, tepalai, skysčiai ir kita Tepalai
Atgal
Tepalas varikliui (49623)
- Detalės gamintojas:
Kaip pirkti
Sužinoti automobilio dalių kainas ir jas užsakyti taip pat galite: Naujiena! Akcijų katalogas ieškok pats ir pirk iškarto 24/7 www.pigiausiosdalys.lt/lt/akcijos/ jau virš 1 mln. skirtingų automobilių dalių akcijų. Iš akcijų katalogo dar pigiau ir greičiau.
Renkantis alyvą svarbiausia yra atsižvelgti ne į jos gamintoją, bet į API grupę ir SAE klampos indeksą, prieš tai žvilgtelėjus į automobilio eksploatacijos instrukciją. Reiktų atsižvelgti į faktinę ar menamą ridą bei likutinį resursą. Paprastai šnekant, į gerokai padirbėjusį, bet vis dar budrumo nepraradusį variklį netikslinga pilti brangiausios sintetinės alyvos, ypač jei jame nėra hidraulinių kompensatorių. Kokybiška, keičiama gamintojo rekomenduotu intervališkumu pusiau sintetinė alyva ne tik kad nepablogina padėties, bet ir leidžia sutaupyti dalį pinigų. Klaidinga manyti, kad alyvą galima keisti gerokai rečiau, jei ji brangesnė už kitas. Netikslinga pirkti ir pigią, bet neaiškios kilmės į nekokybiškas talpas išpilstytą alyvą, motyvuojant dažnesniu jos keitimu.
Alyvos svarbiausias eksploatacines savybes ir tinkamumą konkrečiam variklio tipui apibrėžia kokybės klasė pagal API (angl. „American Petroleum Institute“) eksploatacines grupes ir klampos indeksas pagal SAE (angl. „Society of Automotive Engineers“) klasifikaciją. Šie du indeksai yra pagrindiniai žymenys. Pavyzdžiui, pagal API nurodytą eksploatacinę grupę ir kokybės klasę galima nustatyti kokiam variklio tipui (pirmoji raidė: S – benzininiams; C – dyzeliniams; jei alyva universali – žymima dviem raidėm, pvz., SF/CC- pirmosios raidės nurodo kad alyva rekomenduojama naudoti benziniame variklyje, o antrosios rodo kad alyvą galima naudoti ir dyzeliniame variklyje) ir kokio amžiaus konstrukcijai konkreti alyva yra tinkamiausia.